Urząd Gminy Czernica

Aktualności
Kolej Dużych Prędkości

2022-08-12

Kolej Dużych Prędkości

W związku z otrzymaną w dniu 11 sierpnia 2022r. informacją na temat wyboru wariantu inwestorskiego (W51) Kolei Dużych Prędkości i licznymi pytaniami mieszkańców odnośnie przebiegu linii kolejowej w obszarze zurbanizowanym poszczególnych sołectw, poniżej zamieszczamy link do udostępnionej na stronie internetowej CPK mapy przebiegu projektowanej linii kolejowej W51:

Czytaj więcej
Dystans niemal 2,5 tys. km i 84 dni w drodze.

2022-08-12

Dystans niemal 2,5 tys. km i 84 dni w drodze.

Dziś u Włodzimierza Chlebosza Wójta Gminy Czernica zawitała Ewa Chwałko pierwsza Polka i druga kobieta na świecie, która samotnie przeszła Łuk Karpat. Dystans niemal 2,5 tys. km i 84 dni w drodze.

Czytaj więcej
Kolejne spotkanie

2022-08-12

Kolejne spotkanie

W dniu dzisiejszym kolejne spotkanie z Wójtem Włodzimierzem Chleboszem, tym razem z pisarką, która urodziła się i mieszka w Wojnowicach. Zadebiutowała książką pt. ”Ambaras od zaraz”, a już we wrześniu będzie wydana jej kolejna publikacja. Agnieszka Sotor - która już w najbliższym czasie spotka się z mieszkańcami podczas wieczoru autorskiego. Szczegóły niebawem.

Czytaj więcej
UWAGA MIESZKAŃCY

2022-08-12

UWAGA MIESZKAŃCY

  W związku z masowym śnięciem ryb na zbiorniku Bajkał w Kamieńcu Wrocławskim, powiązanym z zanieczyszczeniem Odry oraz zaobserwowanym korzystaniem z akwenów przez ludzi, zalecamy niekorzystanie z tego miejsca w celach rekreacyjnych. Działanie to ma przede wszystkim chronić ludzi i zwierzęta.

Czytaj więcej
Zakłócenia w kursowaniu linii aglomeracyjnej 920

2022-08-12

Zakłócenia w kursowaniu linii aglomeracyjnej 920

W związku z informacją otrzymaną z Wydziału Transportu Urzędu Miasta Wrocławia zawiadamiamy o możliwych zakłóceniach w kursowaniu linii aglomeracyjnej 920. Sytuacja jest wynikiem zwolnień lekarskich kierujących.

Czytaj więcej
DECYZJA ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO O CAŁKOWITYM ZAKAZIE POŁOWU RYB NA CAŁYM DOLNOŚLĄSKIM ODCINKU RZEKI ODRY

2022-08-12

DECYZJA ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO O CAŁKOWITYM ZAKAZIE POŁOWU RYB NA CAŁYM DOLNOŚLĄSKIM ODCINKU RZEKI ODRY

Zarząd Województwa Dolnośląskiego, na wniosek Państwowego Gospodarstwa Wodnego - Wody Polskie oraz Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, który dzisiaj skierowany został do Urzędu Marszałkowskiego, podjął w trybie pilnym uchwałę o całkowitym zakazie połowu ryb na całym dolnośląskim odcinku rzeki Odry do 30 września br.

Czytaj więcej
Tereny inwestycyjne w gminie Czernica

2022-08-11

Tereny inwestycyjne w gminie Czernica

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem jaki ukazał się w Gazecie Wrocławskiej, którego tematem są tereny inwestycyjne w sąsiedztwie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, które gmina Czernica posiada na sprzedaż. LINK DO ARTYKUŁU

Czytaj więcej
Informacja

2022-08-11

Informacja

W nawiązaniu do próśb przedstawicieli Polskiego Związku Wędkarskiego – Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, zwracamy się z apelem do wszystkich mieszkańców miejscowości położonych nad Odrą oraz turystów przebywających nad rzeką o niewchodzenie do wody i niekąpanie się w niej. Apel dotyczy zarówno ludzi, jak i psów pod opieką ich właścicieli.

Czytaj więcej
Galeria

Witamy na stronie internetowej Urzędu Gminy Czernica. Serdecznie zapraszamy Państwa do śledzenia tutaj aktualności dotyczących naszej gminy, ale zachęcamy również do obserwowania oficjalnego konta Urzędu Gminy Czernica na Facebooku. Tam również pojawiają się komunikaty związane z naszą gminą i bieżące informacje dotyczące m.in. zmian w komunikacji, czy wydarzeń kulturalnych i sportowych.


Zapraszamy do odwiedzania innych zakładek na naszym portalu. W zakładce Gmina znajdą Państwo dane teleadresowe do pracowników urzędu oraz Sołtysów 13 sołectw tworzących Gminę Czernica. Znajdziecie ponadto numery kont oraz wszystkie informacje związane z podatkami. Pobrać można formularze i deklaracje podatkowe, a także poznać podstawy prawne i zasady przyznawania zwrotu podatku. Na stronie inicjatywa lokalna znajdą Państwo szczegóły dotyczące możliwości składania przez mieszkańców naszej Gminy wniosków o realizację zadań publicznych. Przydatny też może być dla Państwa Informator Gminny. Mogą Państwo również obserwować pracę wójta Czernicy. Na stronie publikowane są również transmisje z obrad Rady Gminy i protokoły z sesji Rady Gminy. W zakładce transport publiczny zamieszczane są aktualne rozkłady jazdy komunikacji, wydatki i plany dotyczące transportu, a także link do aplikacji pozwalającej online śledzić położenie autobusów.


W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z Urzędem Gminy Czernica. Pełne dane kontaktowe, numery kont bankowych, a także godziny pracy Urzędu znajdą Państwo w zakładce dane teleadresowe.


Urząd Gminy Czernica

ul. Kolejowa 3, 55-003 Czernica
Telefon:
Fax:
(71) 726 57 00

Godziny pracy Urzędu:

poniedziałek 7:30 - 15:15
wtorek 7:30 - 15:15
środa 8:00 - 17:00
czwartek 7:30 - 15:15
piątek 7:30 - 15:15

Konto bankowe oraz NIPy

Konto bankowe:
Santander Bank Polska S.A.
Nr 62 1090 2398 0000 0001 4728 8989

NIP Urzędu Gm. Czernica: 896-13-14-672
NIP Gminy Czernica: 912-11-01-093