Spotkanie z Kołami Gospodyń Wiejskich

Z inicjatywy Wójta Gminy Czernica 23 stycznia 2019 r. o godz. 11.00 w świetlicy wiejskiej w Dobrzykowicach odbyło się szkolenie z zakresu aktualnych zasad działalności i rejestracji Kół Gospodyń Wiejskich.

Spotkanie skierowane było do członków Kół Gospodyń Wiejskich oraz osób zainteresowanych założeniem nowych kół. Uczestniczyli w nim reprezentanci istniejących zarejestrowanych kół  oraz mieszkańcy zainteresowani ich utworzeniem w najbliższym czasie.


Szkolenie poprowadził kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu wraz z pracownicą, która jest delegowana do spraw związanych z kołami gospodyń wiejskich w Powiecie Wrocławskim.  Podczas półtoragodzinnego spotkania zostały przekazane informacje z zakresu aktualnych zasad działalności, przeanalizowany został wniosek o rejestrację, możliwości dofinansowania działalności kół.


Ostatnią część spotkania przeznaczono na dyskusję, przedstawienie się uczestników, podzielenie się z przemyśleniami, refleksjami na temat działalności kół gospodyń wiejskich.