Promesy dla Gminy Czernica

Gmina Czernica znalazła się wśród 79 gmin które otrzymały promesy w ramach XIII edycji konkursu Odnowa Dolnośląskiej Wsi.

Nasza Gmina  otrzymała promesę w wysokości 22 355 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na remont i doposażenie świetlicy wiejskiej w Czernicy wraz z uzupełnieniem nasadzeń na skwerku przed świetlicą, w pobliżu starej dzwonnicy i przystanku autobusowego. Świetlicy wiejska w Czernicy jest centrum społeczno-kulturalnym miejscowości i dzięki remontowi oraz zakupowi wyposażenia posłuży działaniom aktywizującym i integracyjnym mieszkańców sołectwa. W ramach projektu będzie uporządkowany, upiększony, uzupełniony w nasadzenia skwerek naprzeciw świetlicy, stanowiący centralne I reprezentacyjne miejsce  wsi.

Promesę odebrali wczoraj, 6 sierpnia 2019 w Udaninie, Pan Marcin Golański, sekretarz Gminy Czernica i Pani Agnieszka Marczak, sołtys wsi Czernica.

Jednak to nie wszystko… w ramach dofinansowania projektów dotyczących bieżącego utrzymania urządzeń melioracji wodnych nasza Gmina otrzymała promesę w wysokości 23 994 zł.