Orszak Trzech Króli w Nadolicach.

W poniedziałek 6 stycznia, Orszak Trzech Króli wyruszył z kościoła p.w. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Nadolicach Wielkich do żywej szopki w Nadolicach Małych.

Setki osób w radosnej atmosferze przeszły pod opieką policji i strażaków z OSP Nadolice Wielki ulicą Wrocławską do Nadolic Małych budząc wielkie zainteresowanie wszystkich, którzy napotkali ten piękny barwny orszak śpiewający kolędy. W Nadolicach Małych Trzej Królowie złożyli dary w żywej szopce w której atrakcją dla dzieci i dorosłych były żywe zwierzęta.

Bardzo cieszy duże zainteresowanie Orszakiem Trzech Króli, które przełożyło się na ogromną ilość uczestników marszu, których nie zraziła zimowa pogoda. Dla wszystkich uczestników orszaku organizatorzy przygotowali ciepły poczęstunek. Warto zaznaczyć, że był to kolejny orszak  organizowany w naszej gminie za pośrednictwem Stowarzyszenia Miłośników Nadolic Małych oraz sołectwa Nadolice Małe. W przemarszu wzięli udział Wójt Gminy Czernica Włodzimierz Chlebosz, Przewodniczący Rady Gminy Czernica Leszek Kusiak wraz z radnymi, Radny Powiatu Wrocławskiego Piotr Jasiński, sołtysi z terenu naszej gminy oraz grupy i organizacje, które swoją obecnością uświetniły to wydarzenie, między innymi Ułani Jazłowieccy oraz grupa Poloneska z Łan, Rycerski Zakon Korony Polskiej Świętego Kazimierza Królewicza z Ratowic, Modowy Wehikuł Czasu z Czernicy, Kapela Gieni Dudki z Nadolic Wielkich oraz koła gospodyń wiejskich z ternu gminy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom marszu, że zaszczycili nas swoją obecnością. Już dziś zapraszamy na przyszłoroczny Orszak Trzech Króli. A organizatorom należą się od nas wszystkich wielkie brawa i słowa podziękowania za wspaniałą organizację kolejnego już Orszaku Trzech Króli, który otworzył sezon tegorocznych imprez.

Nasz gminny orszak był jednym z  872 orszaków zorganizowanych w Polsce.