II Etap konsultacji w sprawie Kolei Dużych Prędkości

Aktualności, Środa, 6 kwietnia 2022
II Etap konsultacji w sprawie Kolei Dużych Prędkości

 

Rozpoczął się II etap konsultacji społecznych dot. Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe dla budowy linii kolejowej nr 85 na odcinku Łódź – Sieradz Północny i linii kolejowej nr 86 na odcinku Sieradz Północny – Kępno – Czernica Wrocławska – Wrocław Główny. Tak wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej: https://www.cpk.pl/pl/dla-mieszkancow/studium-techniczno-ekonomiczno-srodowiskowe-dla-budowy-linii-kolejowej-nr-85-na-odcinku-lodz-sieradz-polnocny-i-linii-kolejowej-nr-86-na-odcinku-sieradz-polnocny-kepno-czernica-wroclawska-wroclaw-glowny. Na skutek interwencji Wójta Gminy Czernica LINK, w dniu 5.04.2022r., późnym wieczorem, na stronie internetowej CPK: https://www.cpk.pl/pl/dla-mieszkancow/studium-techniczno-ekonomiczno-srodowiskowe-dla-budowy-linii-kolejowej-nr-85-na-odcinku-lodz-sieradz-polnocny-i-linii-kolejowej-nr-86-na-odcinku-sieradz-polnocny-kepno-czernica-wroclawska-wroclaw-glowny  pojawiły się w końcu czytelne mapy ze szczegółowym przebiegiem poszczególnych tras przez teren naszej gminy (pliki wymagają długiego czasu na załadowanie się).

Na mapach przebiegów przedstawione są trasy dla aktualnych 3 hybrydowych wariantów o nowych numerach: W51, W52, W53. Hybrydy powstały z połączenia poprzednich 4 wariantów tj. W41, W42, W43 i W44. Po raz kolejny zmieniły się ich kolory, numery oraz przebiegi, jednak obraz przedstawiony na mapach dot. W51 oraz W53 wskazuje na dramatyczną interwencję w strukturę gminy Czernica, w szczególności w tkankę zamieszkałą w miejscowościach Czernica oraz Wojnowice, gdzie planowane są wyburzenia domów.

Apelujemy do Państwa o jak najaktywniejszy udział w konsultacjach, w tej kluczowej dla przyszłości naszej gminy sprawie.

Na załączonych mapkach kolorem czerwonym oznaczono wariant 51, a kolorem żółtym wariant 53. Oba warianty ingerują mocno w teren naszej gminy i są bardzo niekorzystne dla jej mieszkańców, środowiska naturalnego, kulturowego, gospodarczego i społecznego Gminy Czernica, stąd stanowczo sprzeciwiamy się ich przebiegowi przez teren gminy.

Nowy wariant nr 52 (zaznaczony na różowo) jako jedyny w całości omija gminę Czernica (poprzednia nomenklatura dla tego wariantu to W44). Niezmiennie jako Gmina podtrzymujemy swoje dotychczasowe stanowisko walcząc i lobbując za W52, a wcześniej za w44.

W celu wypełnienia prostej ankiety ze wskazaniem najmniej i najbardziej korzystnego wariantu  należy przejść do strony, klikając link: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=eHSrgTyNNkeLVH8r_Z-iDjZzW8TmG51Kv9unNPDQUwJUOTcyVDRZTlVaSVJHUVJZM1RLQjM3QTFQRS4u.

Termin przesłania ankiety upływa 9 maja 2022r. 

Jak wyglądała poprzednia ankieta z pierwszego etapu konsultacji społecznych i stanowisko władz gminy Czernica mogą Państwo przeczytać pod poniższym linkiem: https://www.czernica.pl/news/997/ankieta-konsultacje-spoleczne-w-sprawie-kolei-duzych.html?fbclid=IwAR3IC7deIwk0CQrlf5gdgqJ60HjjYGgFlhj3XGZmZOWTEDYg3VTCq1vZyr4

 

Linki do obecnych wariantów oraz pozostałe materiały znajdują się pod linkiem:

https://www.cpk.pl/pl/dla-mieszkancow/studium-techniczno-ekonomiczno-srodowiskowe-dla-budowy-linii-kolejowej-nr-85-na-odcinku-lodz-sieradz-polnocny-i-linii-kolejowej-nr-86-na-odcinku-sieradz-polnocny-kepno-czernica-wroclawska-wroclaw-glowny

w51n.png
w52.png
w53n.png

Urząd Gminy Czernica

ul. Kolejowa 3, 55-003 Czernica
Telefon:
Fax:
(71) 726 57 00

Godziny pracy Urzędu:

poniedziałek 7:30 - 15:15
wtorek 7:30 - 15:15
środa 8:00 - 17:00
czwartek 7:30 - 15:15
piątek 7:30 - 15:15

Konto bankowe oraz NIPy

Konto bankowe:
Santander Bank Polska S.A.
Nr 62 1090 2398 0000 0001 4728 8989

NIP Urzędu Gm. Czernica: 896-13-14-672
NIP Gminy Czernica: 912-11-01-093